Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

iOS 15.1 Beta 3, geliştiriciler için yayınlandı!

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

iOS 15.1 Beta 3, geliştiriciler için yayınlandı!

20 Eylül’de yayınlanan iOS 15 ve iPadOS 15 işletim sistemleri için beta süreci devam ediyor. Apple, ‘Developer Beta’ ismi altında geliştiriciler için yürüttüğü test sürecinde yeni kademeye geçti. Bugün Türkiye saatiyle akşam vaktinde iOS 15.1 Beta 3 ve iPadOS 15.1 Beta 3 sürümlerini kullanıma sundu.

Güncellemeler kademeli olarak dağıtıma çıktı. Şayet iPhone ya da iPad’inizde Geliştirici (Developer) profili yüklüyse, yeni sürümü direkt Ayarlar uygulamasından indirebilirsiniz. Telefonu kabloyla bilgisayara bağlama vb. ekstra süreçlere yönelmenize gerek yok. Güncelleme sizde görünmüyorsa bir süre beklemeniz gerekiyor.

iOS 15.1 Beta 3 genel kusur düzeltmeleri içeriyor

Apple’ın açıklamasına nazaran, yeni beta sürümünde geliştiricileri ilgilendiren API meseleleri tahlile kavuştu. Bunun dışında son kullanıcıya yönelik rastgele bir yenilikten bahsedilmedi. Hem iOS 15.1 Beta 3 hem de iPadOS 15.1 Beta 3 sürümlerinin yapı numarası 19B5060d olarak belirlendi. Apple, web sayfasına güncelleme notlarını da ekledi.

iOS 15.1 Beta 3, geliştiriciler için yayınlandı!

Developer Beta ismi altında yayınlanan sürümler, geliştiricilere yönelik olduğundan ‘günlük kullanımınızı olumsuz manada etkileyecek’ önemli meseleler barındırabilir. Münasebetiyle iPhone yahut iPad’inizde muhtemel bir çökme yaşanması durumunda, hayati derecede zahmet yaşayacaksanız iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 Beta 3’ü yüklememenizde yarar var. Kararlı sürümü bekleyebilirsiniz.

watchOS 8.1 Beta 3 ve tvOS 15.1 Beta 3 de yayında

Apple Watch için geliştirilen işletim sistemi watchOS’in de beta süreci devam ediyor. Şirket iPhone ve iPad’e ek olarak, watchOS 8.1 Beta 3 sürümünü de yayınladı. Bununla birlikte Apple TV’nin işletim sistemi için de tvOS 8.1 Beta 3 güncellemesini kullanıma sundu.

Ayrıyeten Mac aygıtların yeni işletim sistemi macOS Monterey için de 9. Developer Beta sürümü yayınlandı. Güncelleme, Apple Developer Center’a kayıtlı olan geliştiricilerin erişimine açılmış durumda. İlginizi çekiyorsa sizler de indirip kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları