Battlefield 2042 için beklenen o özellik oyunda olmayacak!

TELEGRAM
0/5 Oylar: 0
Bu uygulamayı bildir

Tanım

Battlefield 2042 için beklenen o özellik oyunda olmayacak!

Kasım ayı içerisinde yeni kuşak konsollar, PC’ye ve PS4 ile Xbox One oyuncuları için piyasaya sürülecek olan Battlefield 2042 cephesinden tatsız bir haber geldi. Buna nazaran oyunun yeni kuşak konsollar olan Xbox Series X|S ve PS5’te 120 FPS modunu desteklemeyeceği resmen açıklandı.

Battlefield 2042, yeni jenerasyonda 60 FPS olacak

Battlefield 2042’nin çıkışına sayılı günler kala oyunu yeni nesilde bekleyenler için berbat bir haber geldi. ResetEra isimli oyun forumunda sorulara karşılık veren DICE geliştiricisi Elenaire, Xbox Series X|S ve PS5’te oyunun 120 FPS’de çalışmayacağını açıkladı.

Battlefield 2042 için beklenen o özellik oyunda olmayacak!

128 kişilik haritaların CPU gücünü çok fazla zorladığını belirten üretimci, 120 FPS’yi yakalayabilmek için çözünürlüğü dahi düşürmeyi denediklerini fakat başarılı olamadıklarını itiraf etti. Buna nazaran oyun yeni kuşakta sabit 60 FPS olarak oynanacak. Buna rağmen birebir DICE yetkilisi, oyun piyasaya çıktıktan sonra bu özellik üzerinde çalışmaya devam edeceklerini de açıkladı.

Birebir üretimci, çevrim içi savaşlarda düşmanları, grup arkadaşınızdan ayırt etmeniz için de farklı bir metot bulduklarını belirtti. Buna nazaran artık oyundaki düşmanların ve dostlarınızın kıyafetleri ortasında önemli bir kontrast ve renk farkı olacak. Kadro arkadaşlarınız çok daha açık renkte ve parlak gözükürken, düşmanlar daha koyu renkli ve kırmızıya çalan bir renkte karşımıza çıkacak.

Battlefield 2042 için beklenen o özellik oyunda olmayacak!

Konsollar cephesinde yaşanan bu gelişmenin yanı sıra PC oyuncuları için yeterli haberler de Nvidia tarafından geldi. Buna nazaran oyun piyasaya çıktığında Nvidia DLSS, Nvidia Reflex ve ışın izleme üzere bir çok özellik birinci günden PC oyuncularına sunulacak. Battlefield 2042, 19 Kasım 2021 tarihinde PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X|S için piyasaya sürülecek.

Pekala sizler oyunun yeni kuşakta 120 Hz takviyesi sunmaması hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları