FIFA efsanesi sona eriyor! İşte serinin yeni ismi

TELEGRAM
0/5 Oylar: 0
Bu uygulamayı bildir

Tanım

FIFA efsanesi sona eriyor! İşte serinin yeni ismi

Dünyanın en tanınan futbol oyunu serilerinden FIFA, en büyük rakibini müsaadeden gidiyor. Konami’nin, PES serisini sonlandırıp eFootball serisini hayata geçirmesi ve yayınladığı birinci oyunla kendi mezarını kazması, EA Sports‘un gücünü arttırması ile sonuçlanabilir. Esaslı oyun geliştiricisi, yıllardır süregelen FIFA serisinin ismini değiştirebilir.

Birinci defa 1993 yılında piyasaya sürülen ve her geçen gün biraz daha gelişen oyun serisi, on yıllardır Konami üretimi PES ile karşılaştırılıyor. Oyuncuların birçoğu grup meblağ üzere oyun tutarken, geçtiğimiz günlerde sav olarak karşımıza çıkan “FIFA isim değiştiriyor!” haberleri yakında gerçeğe dönüşebilir.

FIFA ölüyor: EA Sports FC doğuyor

7 Ekim tarihinde bir açıklama yapan Electronic Arts Sports, oyun serisinin yine isimlendirme mümkünlüğünü “araştırdığını” duyurdu. Buna paralel olarak gelişen tezler EA ile FIFA’nın isim muahedesinin yenilenmeyeceği yönüneydi. Bugünse yeni isim ile ilgili birinci somut bilgiler elimize ulaştı. FIFA yerini EA Sports FC‘ye bırakabilir.

FIFA efsanesi sona eriyor! İşte serinin yeni ismi

2022 yılından sonra EA ile FIFA ortasındaki mutabakat sona erecek. İsim mutabakatını yenilemek istemeyen üretimci, alternatif isimler üzerinde çalışmaya başladı. Fakat 2022 yılının sonunu beklemek istemeyen EA Sports, şimdiden yeni marka müracaatları yapmaya başladı. Yapılan birinci müracaatlar, yeni oyun serisinin EA Sports FC ismini alacağını gösteriyor.

FIFA efsanesi sona eriyor! İşte serinin yeni ismi

EA Sports FC ismiyle birçok marka başvurusu yapan oyun şirketi, 2022 yılından sonra FIFA’yı sonlandıracak. Böylelikle PES’in akabinde bir efsaneye daha teorik olarak veda edeceğiz. Pekala siz bu husus ile ilgili ne düşünüyorsunuz? FIFA’nın ismi değişmeli mi? Fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz..

APK indir  iOS 15.1 Beta 3, geliştiriciler için yayınlandı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları