Call of Duty: Vanguard hissiyata önem veriyor!

TELEGRAM
0/5 Oylar: 0
Bu uygulamayı bildir

Tanım

Call of Duty: Vanguard hissiyata önem veriyor!

Call of Duty: Vanguard, her bir silahın hissiyatını oyuncuya yansıtmayı planlıyor. Bu noktada PlayStation 5 konsolunun DualSense denetim aygıtının özelliklerini kullanacağını belirtti. Bir PlayStation blog yazısında, geliştirici Sledgehammer Games‘in baş mühendisi Chris Fowler birtakım açıklamalarda bulundu.

Açıklama kapsamında Fowler, tetiğe uygulanan basıncın bile ehemmiyet arz ettiğini belirtti. Buna nazaran de atışın yapıldığı nokta hassasiyet gösteriyor. Bu noktada Sledgehammer, DualSense‘in uyarlanabilir tetikleyicilerini kullanarak tetikte yük hissi yaratmak için geribildirim dayanağını kullanıyor. Böylelikle her bir silah için de daha yanlışsız tetik tartısı hissi oluşacak.

Call of Duty: Vanguard silahın tipine nazaran hissiyat sunacak

DualSense‘in sunduğu özellikler ortasında dürbünün çalışma formu de tesir görüyor. Bu noktada ne kullandığınıza bağlı olarak görüş suratı ve L2 tetikleyici yük değişiklikleri manasına geliyor. Silahınızda yer alan eklentiler bile nişan alma hissiyatını değişikliğe uğratabiliyor.

Call of Duty: Vanguard hissiyata önem veriyor!

DualSense özellikleri ortasında yer alan dokunsal geribildirim de değerli bir rol oynuyor. Fowler, düşman ateşinin siperinizi kırması durumunda etrafınızda uçuşan enkazın tesirini hissedeceğinizi söylüyor. Bir bombalama akınında da ağır patlamaların hissiyatının daha fazla olduğunu belirtiyor.

Call of Duty serisi daha evvel de DualSense‘in uyarlanabilir tetikleyicilerinden yararlandı. Buna örnek olarak Call of Duty Black Ops Cold War oyununu örnek gösterebiliriz. O da buna benzeri birtakım özellikler sunmuştu.

Sizler Call of Duty: Vanguard oyununun DualSense özelliklerinden yararlanması konusunda ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

APK indir  Bu ay Xbox Game Pass’e 13 oyun eklenecek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları