Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

Apple, iOS 14.8 güncellemesini yayınladı: İşte değişiklikler

TELEGRAM
5.0/5 Oylar: 1

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Apple, iOS 14.8 güncellemesini yayınladı: İşte değişiklikler

Apple, yarın düzenleyeceği aktiflikten evvel sürpriz halde iOS 14.8 güncellemesini piyasaya sürdü. Güncelleme, iki değerli güvenlik açığını gideriyor.

iOS 15 güncellemesinin yarın resmi sürüm lansmanını gerçekleştirmesi beklenen şirket, bunun öncesinde kullanıcılara güvenlik yamasını içeren iOS 14.8 güncellemesini yayınladı. Ayrıyeten bunun ardından; watchOS 7.6.2, iPadOS 14.8 ve macOS Big Sur 11.6 güncellemesini de yeniden kullanıma sundu.

Apple, dev aktiflik öncesi iOS 14.8 güncellemesini yayınladı

Apple, son aylarda iOS 14 üzerinde yaptığı güncellemelerde yeni özelliklere yer vermedi. Şirket, bunu iOS 14.8 sürümünde de devam ettirdi ve yalnızca güvenlik yamalarını içeren bir güncelleme yayınladı.

Güncelleme notlarına nazaran iOS 14.8 ve iPadOS 14.8, CoreGraphics ve WebKit’teki iki sıkıntıya odaklanıyor. Birincisi ”kötü maksatlarla oluşturulmuş PDF. Bu, iPhone yahut iPad’de açıldığında yetkisiz kodun yürütülmesine müsaade veren bir güvenlik sıkıntısına yol açıyor.

Öte yandan Webkit istismarı içinde benzeri bir sorun mevcut. Bunda da tekrar rasgele kod yürütülmesine yol açabilecek bir berbat gayeli web içeriğinin olduğu tespit edildi. Neyse ki Apple her iki açığı da yeni güncellemeyle kapattı.

Hem iPhone, hem de iPad’ler için sunulan iOS/iPadOS 14.8 güncellemesi; iPhone 6s ve üstü, iPad Pro (tüm modeller), iPad Air 2 ve üstü, iPad 5. kuşak ve üstü, iPad küçük 4 ve üstü ve iPod touch (7.nesil) için indirilebilir.

Sizler de iPhone yahut iPad’inizde Ayarlar’a giderek, “Genel”i ve akabinde “Yazılım Güncellemesini” seçip son güncellemeyi cihazlarınıza yükleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları