Epic Games’den müjde: Fortnite sinemaya taşınıyor!

TELEGRAM
0/5 Oylar: 0
Bu uygulamayı bildir

Tanım

Epic Games’den müjde: Fortnite sinemaya taşınıyor!

Epic Games ve People Can Fly tarafından Unreal Engine 4 ile geliştirilen Fortnite, 2017 yılında piyasaya sürüldü. Battle Royale (Hayatta Kalma) tipinde olan oyuna bilgisayar, konsol ve taşınabilir üzerinden erişilebilir. Yeni çıkan sızıntılara nazaran üretimci şirket, cümbüş dalında genişlemeyi düşünüyor. Birinci icraatlarından birinin de tanınan oyunu sinemaya taşımak olacağı söyleniyor.

Fortnite, 2020 yılında tüm akıllı telefonların uygulama mağazalarından kaldırıldı. Sebep olarak da Epic Games’in, oyun içi satın alımları App Store ve Play Store üzerinden değil, Vpapel üzerinden yaparak Apple ve Google’a kar vermemesi olarak gösterilmişti. The Information tarafından yapılan habere nazaran şirket, karlarını çeşitlendirmek için bölümde farklı kapıları aralamaya çalışıyor.

Fornite adım adım sinema dünyasına giriyor

Epic Games 2021‘in başlarında farklı imal stüdyolarından bir kaç üst seviye yöneticiyi tarafına çekmeyi başardı. Bu isimler içerisinde en dikkat çekeniyse Lucasfilm de Fizikî Üretim lider yardımcısı olan ve artık Fornite Özel Projeler lideri olan Jason McGatlin.

Epic Games’den müjde: Fortnite sinemaya taşınıyor!

2015 yılından beri Disney’in yapımcılığını üstlendiği tüm Star Wars sinemalarında baş üretimci olarak misyon yapan McGatlin’in, Fortnite’ın sinema uyarlamasının arkasındaki kişi olduğu kestirim ediliyor. Şimdi Epic tarafından hususla ilgili resmi bir açıklama gelmedi. Lakin çok yakında bu mevzuyla alakalı özel bir aktiflik yapılacağı varsayım ediliyor.

Sinemalardan Fortnite’a olan geçişleri görmüştük, pekala ya sinema uyarlaması nasıl olacak?

Pek çok kişi, yapılması beklenen sinemanın nasıl olacağına dair fikir yürütüyor. Zira halihazırda Batman, Superman, Black Widow, Spiderman, John Wick, Master Chief, Venom, Predator, Lebron James, Neymar Jr ve Ariana Grande üzere pek çok sinema karakteriyle, gerçek hayattaki ünlülerin oyuna uyarlamalarını gördük. Bizce bu durum sinema uyarlamasında Epic’in önünde sayısız seçenek olmasını sağlıyor.

APK indir  GTA: San Andreas, Oculus Quest 2’ye geliyor!
Epic Games’den müjde: Fortnite sinemaya taşınıyor!

Tüm bu fikir savaşları içerisinde en çok kabul göreniyse Fortnite’ın, ya bir seri olarak geleceği yada dizi olacağı istikametindeki argüman. Düşünüldüğü vakit mantıklı geliyor. Zira oyun her dönem yeni bir öyküyle birlikte beraberinde karakterler ve vazifeler getiriyor. Münasebetiyle Epic’in elinde birden fazla sinemaya yetecek kadar hazine var.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları