Facebook kullanıcılarını uyardı: Cezalar yolda!

TELEGRAM
0/5 Oylar: 0
Bu uygulamayı bildir

Tanım

Facebook kullanıcılarını uyardı: Cezalar yolda!

4 Ekim’de yaşanan ve yaklaşık 6-7 saat süren Facebook kesintisinin tesirleri devam ediyor. Platformla birlikte, Instagram ve WhatsApp‘da günün geri kalanında kullanılamaz bir haldeydi. Pek çok kişi, sitenin kaynak kodlarının yahut kullanıcı datalarının çalındığını, bu sebeple uzun bir müddet kapalı kaldığını söylüyordu.

Lakin Mark Zuckerberg‘ün müdahalesinin akabinde tıpkı gece 3 platformda çevrimiçi oldu. O günden sonra şirket pek çok güncelleme ve yenilikle yaşanan bu hadiseyi unutturmaya çalıştı. Son yapılan bilgilendirmeye nazaran de site içerinde kural ihlali yapan bireylere ağır cezalar verileceğine dair oldu.

Facebook, kontrolleri sıklaştırıyor

Facebook, platform içerisinde rastgele bir alanda kurallara uymayan kullanıcıların kümelerde yapmış olduğu içerik paylaşımlarını düşürmeye başlayacak. Bu hareketin, ihlalcilerin topluluk içerisindeki başka bireylere ulaşmasını sonlandırmayı hedefliyor. Buna ek olarak, yorum yapmalarını ve diğerlerini davet etmelerinin de önüne geçilmesi istikametinde çalışmalar sürdürülüyor.

Facebook kullanıcılarını uyardı: Cezalar yolda!

Facebook bir blog paylaşımında, yeni özellik hakkında kimi ayrıntılar paylaştı. Örneğin küme yöneticileri bir gönderi üzerinde Facebook Tarafından İşaretlendi yazısını görüp, platform ihtar vermeden evvel ilgili paylaşımı kaldırabilecek. Şayet paylaşımda rastgele bir ihlal olmadığını düşünüyorsa da inceleme talebinde bulunabilecek.

2020 yılında yapılan ABD başkanlık seçimlerinden bu yana, platform üzerindeki kümeleri oylama ve sonuçlar hakkında yanlış bilgi yaymak için kullanan bireylerin sayısında büyük bir artış yaşandı. Ayrıyeten, yakın vakitte Kongre önünde söz veren şirketin eski çalışanı Frances Haugen‘ın sızdırdığı dokümanlar sebebiyle, platform aşırıcılar ve öbür ziyanlı içerikler yüzünden incelemeyle altına alındı.

Facebook kullanıcılarını uyardı: Cezalar yolda!

Şirket, birtakım bireylerin, kendisinin açığını bulmaya çalıştığını ve en ufak bir şey olduğu vakit, bu durumu anında raporlayıp, yakaladım kampanyasına dönüştürdüğünü söyledi. Lakin aslında yapmaya çalıştıkları şeyin, mümkün olduğunca ferdî dataları ihlal etmeden şeffaflık sunmak ve yanlış bilgi içeren içerikleri kaldırmak olduğunu belirtti.

APK indir  topfollow apk indir apk mod 2021**

Ayrıyeten yeni gelen bu bilhassa birlikte, sadece yeni kullanıcıların ve gönderilerin değil, geçmişe yönelik yapılacak taramalar sayesinde eski paylaşımların ve bireylerinde denetimden geçeceği söylendi. Bu sayede şayet bir kişinin profilinde şayet kuralları ihlal eden bir paylaşım varsa bunu kaldırması istenecek yahut Facebook duruma müdahale ederek kendisi kaldıracak.

Siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları