Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

Galax’tan ilginç tasarım: Lego görünümlü RAM

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Galax’tan ilginç tasarım: Lego görünümlü RAM

Şayet halınızda birkaç kesim lego varsa onlara bastığınızda canınız çok yanacak. Fakat Galax’ın lego görünümlü DDR5 RAM’ine basarsanız muhtemelen canınız daha fazla acıyacak. Ekran kartlarıyla tanıdığımız Galax, DDR5 üzere şimdiki bir standardı kullanan RAM’ini tanıttı. Eski görünümlü sistem toplayanların yeni oyuncağı bu olabilir.

Galax, piyasaya lego görünümlü RAM ile dönüş yapıyor

RAM piyasasında bir müddettir sessiz olan Galax, 4.800 MHz frekansında çalışan yeni belleğini duyurdu. Bu frekansa DDR4 bellekler en üst noktada erişebiliyor, ancak biz DDR5 olan bir bellekten kelam ediyoruz. DDR5’e nazaran pek de yüksek olmayan bu frekans bir kenara, RAM’in özellikleri hakkında neredeyse hiçbir şey bilmiyoruz. Elimizde teknik bilgiler olmasa da bu belleği tercih edeceklerin büyük kısmını büyüleyen şey tasarım olacaktır.

Bellekle ilgili tahminen de en enteresan ayrıntı, hakikaten de dışının lego olması. Elbette plastik kesimi olanlardan değil, lakin bu belleğin üzerine gerçek bir legoyu takmanız mümkün. Hatta RGB lego modüllerini takarak işi daha çılgın hale getirebilirsiniz.

Galax’tan ilginç tasarım: Lego görünümlü RAM

RAM üreticilerinin bu tip farklı dizaynlarla RAM üretmesi birinci değil. Daha evvel Cyberpunk 2077 için bile özel dizaynlı bellekler görmüştük. Galax’ın yeni belleği ise daha çok içinizdeki çocuğu ortaya çıkaracak cinsten. Ayrıyeten başka sistem modülleriyle da ahenk yakalanırsa bu RAM’ler anakartın üzerinde adeta ışıldayabilir.

RAM’lerin şu an 16GB seçeneği var, ilerde 8GB ve 32GB (tek bellekte) seçeneklerinin geleceği biliniyor. Overclock yapıldıkları takdirde suratlarının ne düzeye çıkacağı bilinmese de DDR5 üzere yeni bir teknolojiden beklentimiz yüksek. Bu bellekle ilgili teknik ayrıntıları ilerleyen günlerde öğreneceğiz. Sizler tasarım hakkında ne düşünüyorsunuz?

APK indir  Ocean is home island live simulator apk indir 2021**

ETİKETLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları