Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

Google’a 4 buçuk milyon TL’lik ceza! İşte nedeni

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Google’a 4 buçuk milyon TL’lik ceza! İşte nedeni

Google, son günlerde çıkartmış olduğu yeni akıllı telefon ailesi Pixel‘ler ve kendi üretimi işlemcileri ile isminden kelam ettiriyor. Lakin şirketin başı Rusya ile büyük kederde. Moskova, teknoloji devi Google’a, ülkede elde ettiği gelirinin yüzde 1‘i kadar ceza kesti. İşte detaylar…

Moskova’dan Google’a 32 milyon Ruble ceza!

Bugün Google ile Rusya ortasında yapılan görüşmelerin akabinde, 32 milyon Ruble’yi (455 bin dolar) aşan bir ceza kesildiği öğrenildi. Ortaya çıkan bilgilere nazaran, Moskova, Google‘a ülkede yasaklanmış içerikleri arama motoru ve YouTube üzerinden kaldırmasını söylediği halde şirket gerekli adımları atmadı. Bu durumun akabinde da Google’a, yıllık gelirinin yüzde 1‘i oranında bir ceza kesilmesi kararlaştırıldı.

Google’a 4 buçuk milyon TL’lik ceza! İşte nedeni

Ülkenin haber ajanslarına nazaran, Rusya‘nın dış müdahaleyi araştırmak için kurmuş olduğu kurulun liderliğini üstelenen milletvekili Vasily Piskarev, Google yetkililerine diyalog davetinde bulundu. Akabinde şirket, ismine kesilen cezanın tamamını ödedi.

YouTube‘un EMEA‘daki devlet yetkilileriyle etkileşimden sorumlu Marco Pancini yaptığı paylaşımda, Google’ın tüm yaptırımları vaktinde ödediğini söyledi. Ayrıyeten şirketin irtibat düzenleyicisi Roskomnadzor da yaptığı açıklamada, bu yıl için kendilerine kesilen cezanın 32.5 milyon Ruble olduğunu belirtti.

Interfax‘a nazaran, Raskomnadzor Amerikalı şirkete, YouTube‘un suratını yavaşlatacak kapasiteye sahip olduğunu söyledi. Lakin bu tip idari tedbirlerin şuan için gerekli olmadığını da söyledi. Yani Google tarafına göz dağı verildi. Bunun üzerine Pancini, Google‘ın 2020 yılında Rusya‘dan gelen içerik silme taleplerinin yüzde 96.2‘sinin gerçekleştiğini söyledi. Üstelik sırf bu yılın birinci iki çeyreğinde 500 bine yakın görüntünün da kaldırıldığını belirtti.

Rusya hangi içerikleri kaldırtmak istiyor?

Rusya‘nın bilhassa uyuşturucu bağımlılığı ve tehlikeli şeyleri teşvik eden içeriklerin kaldırılmasını istediği söyleniyor. Ayrıyeten bir grup mesken imali patlayıcılar ve aşırılıkçı kümelerin terörü desteklemek için platforma yüklemiş olduğu propaganda görüntülerinin da kaldırılarak, küçük yaşta bireyler tarafından izlenilmesinin önüne geçildiği söylendi.

APK indir  chikii apk indir hileli mod ucretsiz chikii apk 2022**
Google’a 4 buçuk milyon TL’lik ceza! İşte nedeni

Aslında geçtiğimiz yıllarda Google ile Türkiye ortasında da benzeri bir durum yaşandı. Uzun bir müddet ofis açıp bir yetkili tayin etmeyen şirketlerin tamamına toplu bir formda ceza kesildi. Fakat daha sonrasında taraflar ortasında uzlaşma sağlandı ve husus tatlıya bağlanmış oldu.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unuymayın!

ETİKETLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları