Apple, iOS 15.0 sürümüne dönüşleri kapattı!

TELEGRAM
0/5 Oylar: 0
Bu uygulamayı bildir

Tanım

Apple, iOS 15.0 sürümüne dönüşleri kapattı!

Apple, kısa mühlet evvel iPhone kullanıcılarına çeşitli düzeltmeler içeren iOS 15.0.1 güncellemesini yayınladı. Güncelleme piyasaya sürüldükten birkaç gün sonra şirket, her zamanki davranışını sergileyerek imzalamayı durdurdu. Kullanıcılar artık iOS 15.0.1 sürümünü yüklediyse, ne yazık ki evvelki sürümlere geçiş yapamayacak.

iOS 15.0 için imzalama durduruldu

iOS 15 güncellemesi, 20 Eylül tarihinde tüm kullanıcılara sunulmaya başlandı. Akabinde Apple, yeni bir sürüm olan iOS 15.0.1 güncellemesini de çok geçmeden yayınladı. Artık ise firma, güvenlik gayesiyle bir evvelki sürümün imzalarını kapattı. Yani kullanıcılar iOS 15.0.1 sürümüne sahipse, iOS 15 yahut altındaki sürümlere geri dönüş yapamayacak.

Apple, iOS 15.0 sürümüne dönüşleri kapattı!

Bundan birkaç hafta evvel Apple, iOS 14.8 için de imzalamayı durdurmuştu. Bu, iOS 15’e geçiş yapan tüm kullanıcıların geriye dönememesi manasına geliyor. Lakin iOS 15’e hala geçiş yapmayanlar için bunun pek bir değeri yok. Pekala Apple kullanıcıların eski sürüme dönmesini neden engelliyor?

Güvenlik konusunda en uygunlar ortasında yer alan Apple, iOS işletim sisteminde müşterilerin yeni işletim sistemini çalıştırmasını istiyor. Şirket bu sayede hem sistemi daha güzel koruyor, hem de kullanıcıların en son sürümlerle daha güzel tecrübe elde etmesini amaçlıyor. Hasebiyle bu nedenle de eski sürümleri imzalamayı her yeni güncellemeden sonra durduruyor.

APK indir  Apple’a ilginç iPhone 12 tamir davası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları