Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

Instagram’da yeni bir dolandırıcılık türü çıktı!

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Instagram’da yeni bir dolandırıcılık türü çıktı!

Toplumsal medya platformlarında dolandırıcılar yeni sistemler keşfetmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde WhatsApp platformunda kızı olduğunu tez ederek bir annenin parasını almaya çalışmışlardı. Bu sefer ise kullanıcıların Instagram üzerinden DM yoluyla gönderilen ilişkiye tıklanması isteniyor.

Instagram tarafından gönderildiği düşündürülen bildiride, paylaşımlarda telif hakkı yapıldığı tez ediliyor. Bu nedenle de gönderilen irtibata tıkladığınızda hesap ele geçirilmiş oluyor. Böylelikle dolandırıcıların tekniklerine bir yenisi daha eklenmiş durumda.

Dolandırıcı, Instagram şifrenizi talep ediyor

Instagram‘dan ‘From Copyright’ başlığıyla dolandırıcılık kapsamında bir bildiri gidiyor. Bu iletide da “Hesabınızdaki bir gönderide telif hakkı ihlali tespit edildi. Telif ihlalinin yanlış olduğunu düşünüyorsanız, geri bildirim sağlamalısınız. Aksi takdirde hesabınız 24 saat içerisinde kapatılacaktır.” gibisinden bir ihtar yer alıyor.

Instagram’da yeni bir dolandırıcılık türü çıktı!

Bu ihtarda yer alan kontağa tıkladığınızda sizi bir adrese yönlendiriyor. Karşınıza çıkan bildiride, “Formu dikkatlice doldurduktan sonra e-postanıza gelen cevabı 0-12 saat içerisinde inceleyin.” gibisinden bir teşvik bulunuyor. Bunu gerçekleştirirken Instagram hesabınızın şifresini girmeniz istiyor. Bunu yaptığınız takdirde parola bilginiz karşıya iletilmiş oluyor.

Hesabınız üstteki metodu gerçekleştirmeniz dahilinde dolandırıcının eline geçiyor. Bu da hesabınızın kapatılmasına ya da istemediğiniz gönderilerin bireylerinize ulaşmasına sebebiyet verebilir. Bu yüzden bu mevzuda hayli dikkatli davranmanız gerekiyor.

Sizler dolandırıcıların Instagram üzerindeki bu yeni usulü hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

APK indir  Instagram, kullanıcılara ‘uygulamayı kapat’ demeye başladı!

ETİKETLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları