Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

Netflix, Tartışmalara Mevzu Olan Sineması Cuties’i Sessiz Sedasız Gizlemiş!

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Netflix, Tartışmalara Mevzu Olan Sineması Cuties'i Sessiz Sedasız Gizlemiş!

Netflix’in 2020’de bir Fransız sinemasını birtakım arama sonuçlarından gizlemek için algoritmasını kullandığı ortaya çıktı. The Verge’in haberine nazaran, dahili Netflix evraklarında görülen bir yazışma, Cuties isimli sinemanın pazarlanmasıyla ilgili yansıların oluşması, sinemanın platformda arama sonuçlarından gizlenmesine neden oldu.

Cuties, genç kızların cinselleştirilmesini eleştirmeyi amaçlayan bir Fransız sineması. Netflix’in genç kız manzaralarını kullanma biçimi tenkit almıştı ve birtakım eleştirmenler, sinemanın kendisinin eleştirmesi gereken tıpkı tür cinselleştirmeyi istismar ettiğini belirtmişlerdi.

Netflix’in Cuties’i yakında ve tanınan arama kategorilerinden ve “cute” sözü aramalarından dışarıda tuttuğu ve ayrıyeten Cuties için yapılan aramalarda “cinsel içerikli” yahut çocuk sinemalarının olmamasını sağladığı da belirtiliyor.

Bir Netflix sözcüsü yaptığı açıklamada, “Arama tavsiyelerimiz, üyelerin Netflix’teki tüm seçenekler ortasında izleyecekleri mükemmel içerikler bulmasına yardımcı oluyor. Her üyenin ana sayfasının farklı olması üzere, her içerik tıpkı biçimde tanıtılmıyor” dedi.

Rapor, Netflix’in komedyen Dave Chappelle‘in trans şahıslar hakkında latifeler yaptığı son özel programı The Closer‘a gelen yansılarla uğraşırken ortaya çıktı. Netflix’in The Closer’ı birinci savunması, çalışanların da büyük reaksiyon koymasına neden oldu. CEO Ted Sarandos sonunda savunmasının “berbat” olduğunu kabul etmek zorunda kaldı.  

APK indir  Fiat Panda 4×4 fiyatı – Güncel liste

ETİKETLER

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları