Rolls-Royce Black Badge Ghost tanıtıldı! İşte fiyatı

TELEGRAM
0/5 Oylar: 0
Bu uygulamayı bildir

Tanım

Rolls-Royce Black Badge Ghost tanıtıldı! İşte fiyatı

2016 yılında Wriath ve ve Ghost modellerini piyasaya süren Rolls-Royce, 2017 yılında Dawn modeliyle karşımıza çıktı. Şirket, bugün Rolls-Royce Black Badge Ghost modelini tanıttı.

Dünyanın önde gelen araba üreticilerinden olan Rolls-Royce, 2019 yılında tanıttığı Cullinan modeliyle lüks araba piyasasında isminden kelam ettirmeyi başardı. Bugün tanıtılan 2022 Black Badge Ghost modeliyle lüks algısına yeni bir bakış açısı getiren şirket, teknolojiyi lüks araba severler ile buluşturuyor.

Rolls-Royce Black Badge Ghost özellikleri ve fiyatı

Şimdiye kadarki en saf ve teknolojik olarak en gelişmiş Black Badge motorlu otomobil, Black Badge Ghost olarak karşımıza çıktı. Lüks araba üreticisinin en yeterli eserlerinden biri olan olan Black Badge, sonsuzluğu temsil eden matematik sembolü ile karşımıza çıkıyor.

Rolls-Royce Black Badge Ghost tanıtıldı! İşte fiyatı

Müşterilerine 44.000 farklı renk seçeneği sunan Rolls-Royce, istek üzerine eşsiz renk tonları da oluşturabiliyor. Araba sanayisinin en koyu siyahını oluşturmak için 45 kg boya kullandıklarını belirten şirket, tüm sürecin alanında en tecrübeli ustalar tarafından gerçekleştirildiğinin altını çizdi. 3 ile 5 saat ortasında süren boyama süreci, kusursuz bir sonuç ile şoförlerin karşısına çıkıyor.

Rolls-Royce Black Badge Ghost tanıtıldı! İşte fiyatı

Ghost modelinde bulunan çift turbo beslemeli 6.75 Litre V12 motorun gelişmiş versiyonu ile karşımıza çıkan model, 8 ileri otomatik şanzımana sahip. 592 beygir ve 900nm tork üretebilen motor, beklentileri ziyadesiyle karşılıyor.

Ödüllü Düzlemsel Süspansiyon sistemine sahip olan model, dört çeker (AWD) sistem ile donatıldı. Eşsiz mühendislik mükemmellerinden biri olarak tanımlanan Black Badge, viraj performansı konusunda epey tezli.

Rolls-Royce Black Badge Ghost modeli, 332.500 dolardan başlayan fiyatlarla piyasaya sürüldü.

Rolls Royce Black Badge Ghost teknik özellikleri

Motor tipi V12, biturbo, DI, DOHC, 48 valf
Motor hacmi 6.75 Litre (402 ci / 6592 cc)
Güç 592 beygir
Tork 900nm tork
Şanzıman 8 ileri otomatik ZF şanzıman

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları