Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

Sosyal medya vergisi için karar verildi: İşte detaylar

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Sosyal medya vergisi için karar verildi: İşte detaylar

Geçtiğimiz haftalarda içerik üreticilerle ilgili yeni bir vergilendirme düzenlemesinin meclise taşınacağı açıklanmıştı. Artık ise bu açıklamaların akabinde bahis meclise taşındı ve beklenen karar verildi. İşte TBMM’ye sunulan teklif ve açıklanan karar…

İnternet üzerinden para kazananlara yeni vergi düzenlemesi

Ülkemizde internet üzerinden gelir elde edenler için halihazırda uygulanan bir vergilendirme sistemi aslında mevcut. Örneğin web siteleri ve YouTuber’lar gelirlerine nazaran bir vergi ödüyor. Fakat şu ana kadar toplumsal medyadan gelir elde edenler için resmi olarak bir vergilendirme bulunmuyordu. İşte bugün beklenen açıklama meclisten geldi.

Sosyal medya vergisi için karar verildi: İşte detaylar

Yeni karara nazaran toplumsal medya üzerinden gelir elde eden şahıslar, artık yüzde 15’lik bir stopaj vergisine tabi tutulacak. Bu, karı 640 bin TL’ye kadar olan bireyleri kapsayacak.

Öte yandan küçük esnaf olarak kabul edilen ve yararları 850 bin TL’ye kadar olanların yararı ise gelir vergisinden istisna olacak.

Kanunla elektronik ortamda vergi uygulamalarında da yeni bir düzenleme olacağı duyuruldu. Bu bağlamda Vergi Tarz Kanuna nazaran ‘elektrik defter beratı’ ve ‘elektronik muhasebe fişi’ tarifleri da artık hayatımızda yer alacak.

APK indir  Meta, Facebook kümelerinde alışveriş periyodunu başlattı

ETİKETLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları