Facebook ile Birlikte, Efsane Bir Marka Daha Tarih Olmaya Hazırlanıyor!

TELEGRAM
0/5 Oylar: 0
Bu uygulamayı bildir

Tanım

Facebook ile Birlikte, Efsane Bir Marka Daha Tarih Olmaya Hazırlanıyor!

Facebook, sanal gerçeklik odaklı Connect konferansı sırasında ismini Meta olarak değiştirdiğini duyurmuştu. Yeni kurumsal isme geçiş başlarken, şirket Facebook’un sanal gerçekliğe geçişini başlatan Oculus markasını da bırakma kararı aldı.

Şirketin bir sonraki CTO’su Andrew Bosworth‘un bir Facebook gönderisine nazaran, Oculus Quest VR başlığı ve Oculus uygulaması da dahil olmak üzere Oculus markası, 2022’nin başlarında Meta Quest ve Meta Quest uygulaması olarak yine isimlendirilecek. Öteki Oculus isimleri da değiştirilecek. Oculus Home, Horizon Home olacak, Oculus Venues, Horizon Venues olacak, Oculus Profili de Horizon Profili olarak isim değiştirecek.

Bosworth gönderide, “Hepimizin Oculus markasına güçlü bir bağlılığı var ve bu bizim çok sıkıntı bir karardı” dedi ve ekledi: “İsmi emekliye ayırıyoruz, lakin Oculus vizyonu Meta ismi ile yaşamaya devam edecek.

Facebook, 2014 yılında Oculus’u 2 milyar dolara satın almıştı. Sanal teknoloji şirketi, bir Kickstarter kampanyasıyla finanse edilen birinci VR başlığı olan Rift ile büyük bir sıçrama yapmıştı.

Meta, toplumsal medya platformunun kendisi, Instagram, WhatsApp ve tüm sanal ve artırılmış gerçeklik bileşenleri de dahil olmak üzere Facebook’un tüm varlıklarını denetleyecek yeni ana şirket. Şirket, toplumsallaşma, çalışma ve oyun oynama için sanal bir dünya olacak kendi Metaverse’ini geliştirmeyi planlıyor.  

APK indir  Human Fall Flat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları