Twitter’da yeni akım: ‘Kırmızı bayraklar’ nedir?

TELEGRAM
0/5 Oylar: 0
Bu uygulamayı bildir

Tanım

Twitter’da yeni akım: ‘Kırmızı bayraklar’ nedir?

Toplumsal medya lisanında “akım” olarak bilinen, kullanıcıların devamlı birbirlerini taklit ettiği aktivitelerin çeşitliliği her geçen gün artıyor. Akımların ekseriyetle rastgele bir mantıklı açıklaması olmaz. Örneğin birinci olarak TikTok’ta ortaya çıkan “Sizce ben yapmış mıyımdır?” akımında beşerler, hayatlarının aşikâr periyotlarında utanç duydukları şeyleri ‘soru cümlesi halinde’ yazıyorlar.

Yeni tanınan olmaya başlayan kırmızı bayrak akımı Twitter ve Instagram dahil toplumsal medyanın adeta yeni bitki örtüsü oldu. Hatta dünyaca ünlü büyük markaların bile dikkatini çekti. Bahisle ilgili kısa bilgiler derledik.

Kırmızı bayrak ile amaçlanan ne?

Futbol ile yakından ilgilenenlerin yabancılık çekmeyeceği kırmızı bayrak; bir meseleye, tehlikeye, aksi giden rastgele bir şeye dikkat çekmek için kullanılıyor. Örneğin sahip olduğunuz bir bağlantıda, partnerinizin size karşı çok ilgisiz davrandığını belirtme muhtaçlığı hissettiğiniz vakit kırmızı bayrak ironisine başvurabilirsiniz. Hayatınızda hoşnut olmadığınız misal durumlar karşısında da birebir tavrı sergileyebilirsiniz.

Twitter’da yeni akım: ‘Kırmızı bayraklar’ nedir?

Toplumsal medya kullanıcıları ise kırmızı bayrak emojisini ekseriyetle birini yahut bir olayı bıyık altından yermek, yani iğneleyici bir biçimde laf dokundurmak gayesiyle kullanıyorlar. Bununla birlikte sırf latife emelli paylaşanlar da var. Özcesi, hislerinizi ve niyetlerinizi ironiyle karışık bir tabirle belirtmek istediğinizde gönderinize kırmızı bayrak ekliyorsunuz.

Samsung ve Netflix dahil birçok marka katıldı

Kısa mühlet içerisinde viral haline gelen kırmızı bayrak akımına mikroblog şirketi Twitter da dahil oldu. Esprili bir tabirle “Twitter’da yokum” yazan platformun neyi kastettiği bilinmiyor. Lakin geçen hafta Facebook servislerinde meydana gelen 6 saatlik kesintiye atıfta bulunduğu kestirim ediliyor.

Öte yandan OnePlus, “Bir gecede şarj oluyorum” diyerek batarya konusunda rakiplerine gönderme yaptı. En dikkat çeken salvo ise Samsung’dan geldi. Güney Koreli şirket “önceki model ile birebir şeyleri yapan bir telefon satın alacağım” dedi. Yüzlerce beğeni alan bu tweetin Apple’a gönderme niteliği taşıdığı argüman edilse de, farklı bir gayesi olabilir.

APK indir  Twitter’dan eski Android sürümü kullanıcıları için açıklama!

Kırmızı bayrak akımında ortaya çıkan eğlenceli paylaşımlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları