MediaTek büyümeye devam ediyor

TELEGRAM
0/5 Oylar: 0
Bu uygulamayı bildir

Tanım

MediaTek büyümeye devam ediyor

Piyasaya 1997‘de Tayvan’da açtığı fabrikasıyla giren MediaTek, son yıllarda popülerliğini arttırmayı başardı. Bilhassa akıllı telefonlar için üretmiş olduğu işlemcilerle başarılı işlere imza atan şirket, akıllı telefonların gelmesiyle birlikte kaybettiği pazar hissesini geri kazanmaya başladı.

Akıllı telefon piyasasında giriş ve orta segmentte kalmayı başaran üretici, yeni Dimensity ailesiyle gözünü yükseklere dikmiş durumda. Dimensity 1000 serisiyle birlikte bilhassa orta segment aygıtlara 5G üzere özellikleri getirdiği için kullanıcılar tarafından sevilen MediaTek, yeni Dimensity 2000 serisiyle birlikte, uzun vakittir isminin anılmadığı amiral gemisi aygıtlarda yer bularak, rakiplerine göz kırpıyor.

MediaTek satış gelirlerini yüzde 26.5 oranında arttı!

MediaTek geçen hafta şirketin Eylül 2021 ayına ilişkin mali raporunu açıkladı. Şirket 47 bin 906 milyar Yeni Tayvan Dolarına (1.71 milyar ABD Doları) ulaşan yıllık satış geliri ile, uzun bir ortadan sonra yatırımcıların yüzünü güldürdü. Pek çok kullanıcı tarafından bu durum, vaktinde işlemci pazarını domine eden AMD’nin uzun yıllar boyunca Intel’in gerisinde kalıp akabinde Ryzen işlemcileri ile yakaladığı yükselişe benzetiliyor.

MediaTek büyümeye devam ediyor

Açıklanan mali tabloya nazaran şirket, Eylül 2020‘deki satış gelirine oranla yüzde 26.5‘lik değerli bir büyüme sağladı. Ayrıyeten aylık yüzde 11.9 oranında bir büyüme de kelam konusu. Verilen bu oranlar, şirketin gözünü doruğa yönelttiğini gösteriyor. Üstelik bu yılın sadece birinci üç çeyreğini (9 aylık kısmını) yansıtan bilgiler bile 2020 yılının tamamı için beklenen satış sayılarını aşmış durumda.

Şirketin 2021 yılının 3. çeyreği için toplam satış geliri 131 bin 174 milyar Yeni Tayvan Doları (4.7 milyar ABD doları) oldu. Bu bir evvelki çeyreğe nazaran yüzde 4.3′lük bir artışı gösteriyor. Fakat geçtiğimiz yılın 3. çeyreğinin bilgilerine nazaran yüzde 34.7‘lik bir büyüme kelam konusu. Öte yandan birinci 3 çeyreğin toplam satış geliri (ilk 9 ayın) satış geliri, yıllık yüzde 61.5’lik devasa bir artışla 364 bin 760 milyar Yeni Tayvan Doları (13 milyar ABD Doları) oldu. İlerleyen aylarda şirketin 4. çeyrek ve 2022‘ye dair beklenen satış planlarını da açıklaması bekleniyor.

APK indir  Special Forces Group 3 android apk indir Test 2023**

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları