Uzayda çekilen ilk filmin ekibi Dünya’ya döndü

TELEGRAM
0/5 Oylar: 0
Bu uygulamayı bildir

Tanım

Uzayda çekilen ilk filmin ekibi Dünya’ya döndü

Teknoloji tüm süratiyle gelişmeye devam ediyor. Bu durum bir vakitler imkansız olan şeylerin günümüzde çok daha erişilebilir olmasına neden oluyor. Örneğin evvelce ABD ve Sovyetler birliği ortasında yaşanan uzay yarışı, bugünlerde SpaceX ve Blue Origin üzere özel şirketler ortasında gerçekleşiyor.

Kelam konusu durum uzay turizminin popülaritesinin tesirini artmasına ve çeşitli dalların bundan etkilenmesine neden oluyor. Bunlardan sonuncusu ise sinema oldu. Uzayda çekilen birinci sinema için adeta birbirleriyle yarışan üretimciler, sonunda başarılı oldu. Rus direktör Klim Shipenko ve takımı, sinema çekimleri için çıktıkları uzay seyahatinden geri döndü.

Uzayda çekilen birinci sinema Rus imali oldu

Rus direktör Klim Shipenko ve oyuncu Yulia Peresild, sinemanın çekimleri için 5 ekimde yola çıktı. Lakin onlarla birlikte dönen bugün gelen Kozmonot Oleg Novitskiy, 191 gün boyunca Memleketler arası Uzay İstasyonu’ndaydı. 12 gün süren çekimlerden sonra üç kişilik takım, Dünya’ya dönüş yaptı.

Uzayda çekilen ilk filmin ekibi Dünya’ya döndü

Üç kişilik yolcu grubunu taşıyan Soyuz MS-18, dün küçük bir pürüzle karşılaştı. Kapsül, motor denetimi sırasında iticilerin beklenenden daha uzun mühlet açık kalmasından kaynaklı bir sorun yaşadı. Memleketler arası Uzay İstasyonu‘nun çalışanı takımları durumu 30 dakikada denetim altına aldı. ISS yetkilileri, sinema takımının tehlikede olmadığını söyledi. Lakin bunun geçen yıl bir Rus gemisiyle yaşanan ikinci olay olmasının düşündürücü olduğunu da ekledi.

Uzayda çekilen ilk filmin ekibi Dünya’ya döndü

Uzayda çekilecek birinci uzun metrajlı sinema: The Challenge

Üretim takımı, sinemanın isminin şimdilik The Challenge olduğunu belirtti. Sinema, sıhhat durumu nedeniyle dünyaya gelip tedavi olamayacak olan bir kozmonot için uzaya gönderilen bir tabibin başından geçenleri husus alacak. Kozmonotlar Novitskiy, Anton Shkaplerov ve Pyotr Dubrov, küçük rollerle de olsa sinemada kendilerine yer bulacaklar.

Üretimin direktör takımı, işlerin gidişatından epeyce şad. O denli ki takım, bu formda planlı devam ederlerse sinemada Tom Cruise‘un da yer alacağının muştusunu verdi. Sinema tarihinde şimdiden kıymetli bir adım haline gelen The Challange’a Hollywood dünyasından nasıl bir proje ile yanıt geleceği şimdiden merak konusu..

APK indir  Resident Evil:Welcome to Raccoon City’nin fragman yayınlandı

Sinema dalının geldiği noktayı nasıl yorumluyorsunuz? Hollywood’dan sizce nasıl bir projeyle karşımıza çıkacak? Lütfen görüşlerinizi bizimle paylaşın..

ETİKETLER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları